Wyjście z wanny czy spod prysznica dla niejednej osoby może być dość stresującą czynnością. Przede wszystkim dlatego, że po kąpieli mocno je swędzi skóra. Jak można zauważyć, przypadłość ta dość często występuje, i może mieć wiele przyczyn, zarówno alergicznych czy dermatologicznych, jak w części przypadków nawet związanych z nowotworami. Dlatego też na pewno nie można lekceważyć sobie tego, szczególnie jeśli to ma miejsce dłuższy okres czasu, a jednocześnie używane preparaty i środku nie pomagają. Czasami będzie też konieczne udanie się do lekarza, który zaleci niezbędne badania, i na ich podstawie spróbuje znaleźć przyczynę. Niejednokrotnie na takie swędzenie skarżą się osoby, które mają przesuszoną skórę. W ich przypadku woda podczas kąpieli rzeczywiście zmoczy wszystko, ale potem, jak już wszystko wyschnie, to problem się nasili.

Bardzo pomocne w takim przypadku będzie stosowanie odpowiednich płynów do kąpieli, które w swoim składzie zawierają nawilżające substancje. Podobny efekt będzie w przypadku, gdy woda jest zbyt twarda lub chlorowana, wtedy również może się pojawić mało przyjemne swędzenie. Unikać też należy wysokiej temperatury przy kąpieli, ponieważ przyczynia się ona do wysuszania, a równocześnie pobudza pracę gruczołów łojowych. Co ciekawe, swędzenie może spowodować też nadmierne dbanie o higienę. Jeżeli ktoś myje się często, dodatkowo używając do tego gąbki czy rękawicy, to może to spowodować nieprzyjemne podrażnienie skóry i utworzenie się zaczerwienienia czy wysypki.

Dość częstym powodem problemów ze swędzeniem są różnego rodzaju uczulenia na stosowane preparaty i środki. Jeśli dostrzeże się coś takiego, to należy zrezygnować ze stosowania drażniących kosmetyków, a w ich miejsce użyć jakiś delikatnych i nie uczulających. Takiego swędzenia nie należy sobie lekceważyć, gdyż niekiedy to może być też skutkiem problemów z nerkami, stanów zapalnych wątroby czy nowotworów. A jeśli ktoś się będzie chciał czegoś więcej dowiedzieć w tym temacie, to może zaglądnąć na stronę poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY