Połączenia rozmaitych konstrukcji zrealizować można różnymi sposobami. Dużą popularnością cieszą się śruby, które sprawdzają się doskonale w większości zastosowań. Konstruktorzy mają do wyboru dwa główne ich rodzaje. Najmniej kosztują normalne śruby zrobione ze zwykłej stali. Przeważnie pokryte są one jakimś olejem, co chroni przed szybkim powstawaniem korozji, ale docelowo trzeba je dobrze pomalować. W przeciwnym wypadku już po kilku dniach zaczną one korodować, co może narazić konstrukcję na zniszczenie. Drugą opcją są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym.

Cieniutka warstwa cynku umieszczona na ich powierzchni bardzo skutecznie chroni przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Takie śruby bez żadnego problemu mogą wytrzymać długie lata bez żadnego zabezpieczenia, nie ma więc potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z systematyczną konserwacją. Co ważne, nawet przy niewielkich uszkodzeniach cynkowej warstwy na powierzchni śruby dalej ochrona przed pojawieniem się rdzy będzie naprawdę skuteczna. Ocynkowane śruby są nieco droższe od zwykłych, ale przy nich odpada konieczność pomalowania, więc ostatecznie ogólne koszty okazać się mogą dość porównywalne.

Kupić je można w wielu miejscach, w tym również w wieli internetowych sklepach. Aby wyszukać taki, wystarczy w wyszukiwarce podać śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i sprawdzić uzyskane wyniki. W takich internetowych sklepach można także liczyć na fachowe doradztwo, jeśli ktoś będzie potrzebował dobrać odpowiedni rodzaj śrub do swoich prac, to z pewnością dostanie fachową pomoc.