Chorwacja to jedno z najbardziej popularnych miejsc, w jakich rodacy spędzają swoje urlopy. Kusi wspaniałą aurą, przejrzystym morzem i pysznym jedzeniem. Nic dziwnego że co roku decydują się ją odwiedzić miliony turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez dużo osób uważana jest ona za mały raj na ziemi, a dodatkową jej zaletą jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób zaczyna planować kupno tam jakiejś nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze jest z wielu powodów bardzo opłacalna, i z tego też powodu domy i apartamenty cieszą się w tym kraju dużą popularnością. To rzecz jasna wpływa na poziom ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie będą one spadać. Tak więc na takim zakupie nie powinno się stracić, a raczej przez następne lata całkowita wartość domu czy apartamentu będzie jednak rosła. Następną istotną rzeczą będzie to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować.

Sezon w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobre zarobki liczyć będzie można przez kilka miesięcy w roku. Duże znaczenie będzie miała oczywiście lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty położone bezpośrednio nad morzem, lecz z kolei też przy nich można będzie liczyć na największy zysk z wynajmu. Ceny domów w Chorwacji są uzależnione od wielu czynników. Z pewnością położenie ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wspomnianej już odległość od wybrzeża, lecz również regionu kraju. Należy też mieć na uwadze gospodarczą sytuację i kurs EURO, a także to, czy obiekt będzie pochodził z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Ze względu na dość skomplikowane przepisy na pewno najlepszą opcją będzie zrealizowanie takiego zakupu przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. W przypadku takiego pośrednictwa trzeba będzie zapłacić parę procent ogólnej wartości zakupu, ale agencja wówczas się zajmie całością spraw. Sporo takich pośredników funkcjonuje także na naszym rynku, można ich na przykład znaleźć po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła Real Estate Honeste.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY