Podróżowanie po kraju samodzielnie z przyczepą kempingową było już praktykowane przez naszych rodziców i dziadków. Z pewnością dużo osób ma jeszcze w pamięci modele zaprojektowane w PRL-u, jakie do dnia dzisiejszego spotkać można na drogach. Oczywiście od tamtych lat zmieniło się bardzo dużo, i produkowane aktualnie przyczepy kempingowe nowe całkowicie inaczej wyglądają niż te sprzed lat. Projektanci cały czas szukają coraz to nowych możliwości, dzięki którym cała podróż będzie jeszcze przyjemniejsza i wygodniejsza.

Normą jest obecnie niewielka łazienka i kuchenny aneks, ale niejednokrotnie liczyć też można na inne udogodnienia, takie jak na przykład klimatyzację czy nawet tapicerkę ze skóry. Mocno się też powiększyły gabaryty części modeli, mają na tyle dużą powierzchnię że bez żadnego problemu zmieszczą całą rodzinę, bez żadnej niewygody i ścisku. Jednak zwiększenie gabarytów ma też przełożenie też na ciężar, dlatego też trzeba mieć na uwadze to, że do ich holowania potrzeby będzie samochód z odpowiednią mocą. Sporo osób dyskutuje, czy przyczepa kempingowa jest lepszym rozwiązaniem niż kamper, czy jednak nie.

Opinie są tu bardzo różne, jednak kilka istotnych aspektów będzie jednak przemawiać za posiadaniem przyczepy. Pierwszym z nich jest cena, ta w przypadku przyczepy będzie kilkukrotnie niższa niż kampera, i dotyczy to zarówno używanych jak i nowych pojazdów. Jeśli chodzi o używane trzeba się jeszcze liczyć z ewentualnym remontem, a ten przy kamperze także trochę może kosztować. Kolejną istotną sprawą jest elastyczność i wygoda w podróżowaniu. Kampery z reguły są dość duże, i zwyczajne w pewne miejsca nie można wjechać nimi.

Zupełnie inaczej będzie w przypadku przyczep, jakie można odczepić na parkingu i jechać samym autem pozwiedzać okolice. Osoby interesujące się kupnem przyczepy muszą się jednak nastawić na długie czekanie, gdyż sprzedaż przyczep kempingowych w ostatnim okresie czasu wzrosła bardzo mocno i z tego powodu nowe sztuki są do odebrania nierzadko po kilku miesiącach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY