Każdy właściciel ogrodu wie, że wiosna to czas kiedy będzie trzeba zrobić wiele najróżniejszych prac. Jeśli zostanie to zaniedbane, to okazać się może, że ostatecznie ogród nie będzie wcale się prezentował tak jak należy. Z pewnością trzeba się też zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria do tego, takie jak na przykład małe kosiarki spalinowe. Warto się za takie zakupy wziąć odpowiednio wcześnie, bo wtedy można na spokojnie się zastanowić co się przyda, odwiedzić jakiś sklep stihl i powrócić z niego ze wszystkim, co było zaplanowane. Prace ogrodowe rozpocząć należy od czyszczenia terenu ze starych liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń.

Niezwykle istotne będzie, aby dokładnie usunąć resztki roślin, lecz należy to robić ostrożnie, żeby nie spowodować żadnych uszkodzeń. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zrobić też można walcowanie trawnika, lecz nie każdy ogród będzie tego wymagał. W wielu przypadkach przed zimowym okresem pewne krzewy czy kwiaty są okrywane, i początek wiosny to okres, kiedy okrycie to jest do ściągnięcia. Robi się to przy zachmurzeniu, aby nie narazić roślin od razu na promieniowanie słoneczne.

Osoby chcące zrobić trochę nasadzeń zadbać też powinny o skopanie ziemi, robi się w tym celu to na około 10 cm, pozostawiając potem przez kolejne kilka dni w celu osadzenia. Czas jest również wtedy na nawożenie, albo przy użyciu nawozów sztucznych, albo kompostu i obornika. Trzeba jednak uważać z tym nawozem, ponieważ za dużo wskazane jednak nie jest. Pierwsze tygodnie wiosny to idealna pora na to, żeby wsadzić nowe kwiaty, krzewy i drzewa, należy to jednak robić jedynie wtedy, gdy gleba całkowicie się rozmrozi.

Przy przycinaniu, jakie także stanowi ważną część prac ogrodowych, też trzeba pamiętać żeby to robić przy dodatnich temperaturach, bowiem w czasie mrozu nie będzie to zdrowe dla roślin. Wiele wskazówek i porad na temat prac ogrodowych na wiosnę znajdzie się w sieci, przykładowo po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła jak pozbyć się kreta z ogrodu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY