Jeżeli ktoś zamierza położyć na podłodze deski albo panele, to pamiętać też musi o zakupie listew przypodłogowych. Listwy takie pełnią parę ważnych zadań, i pasuje zadbać o to, żeby je możliwie jak najlepiej dobrać. W pierwszej kolejności chronią one podłogę na końcach przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie zapewniają też elegancki, łatwy wygląd, przykrywając puste przestrzenie, konieczne do zostawienia podczas montażu podłogi. Dodatkowo przez swoją budowę można w nich łatwo schować różne kable i przewody, na przykład do internetu czy telewizji.

Dostępne są one w paru wysokościach, a także sporej ilości wzorów i kolorów. Większość osób kupuje takie listy kolorystycznie je dopasowując do podłogi oraz ścian. Ale są również tacy właściciele mieszkań i domów, którzy się zdecydowali na większe kontrasty, które również przy właściwym doborze bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do kolorystyki drzwi, jest to także chętnie wybierana opcja. Ważną rzeczą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużej mierze zależeć będzie od wielkości pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze się sprawdzają listwy mające wysokość do 6 cm, natomiast w większych wnętrzach można pomyśleć o modelach mających nawet 10 cm wysokości. Dla wyglądu optycznego istotne jest też dopasowanie koloru do ściany i podłogi, trzeba to także mieć na uwadze przy wyborze.

Aktualnie listwy są robione z paru materiałów, różniących się ceną i wyglądem. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszy drewno, zapewniające ładny wygląd i dużą trwałość. Klienci wybierają także często listy wykonane z MDF, dostępne są one w dużej ilości kolorów i motywów. Szeroka kolorystyka to także zaleta listew wykonanych z PCV, które są najtańszym rozwiązaniem. Jeśli ktoś będzie szukał takich listew, to ma parę opcji do dyspozycji, jedna z nich to podanie w oknie wyszukiwarki hasła listwy przypodłogowe białe wilgocioodporne i przeglądnięcie zwróconych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY