Przy wynajęciu samochodu warto zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy, które w niejednym przypadku mogą uchronić przed nadmiernymi kosztami. To, co wypożyczalnia samochodów sportowych pokazuje bowiem w swoim cenniku jest ceną bazową, ale zdarzają się sytuacje, kiedy z jakiegoś powodu pojawi się spora dopłata.

Najczęściej miejsce to będzie miało przy przekroczeniu dziennej liczby kilometrów. Klienci nie są tego świadomi i jadą gdzie chcą, a później są niemile zaskoczeni że gwałtownie im urosły koszty. Dlatego jedną z istotniejszych rzeczy podczas takiego wynajmu jest przeczytanie dokładnie umowy zanim się odbierze kluczyki, i wyjaśnienie wszystkich wątpliwości.

Następną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest poinformowanie o każdym kierowcy. Jeżeli się tego nie zrobi, to w przypadku ewentualnej kolizji czy stłuczki okazać się może, że do pokrycia będzie całość naprawy. W związku z tym że bus 9 osobowych wypożyczalnia zawsze będzie się wiązał z prawdopodobieństwem niespodziewanego zdarzenia na drodze, to należy sprawdzić dokładnie jak się przedstawia kwestia ubezpieczenia. Najczęściej polisa AC i OC powinna być, lecz przy tym może się pojawić wysoki udział własny w powstałej szkodzie.

Przy niewielkiej opłacie można do znieść, tak więc to jest warta rozważenia opcja. Przeważnie samochody na wynajem mają pełny bak, i też takie należy oddać. Najlepiej zrobić to samemu, tuż przy oddawaniu samochodu. Jeśli się tego nie zrobi wypożyczalnia przeważnie naliczy dodatkową opłatę, a cena za paliwo na pewno będzie wyższa niż na stacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY