Wczasy zbliżają się gigantycznymi krokami, wobec tego każdy już teraz planuje urlop. Wielu marzy o zagranicznych wojażach, ale niepokój przed plajtą biur podróży poniekąd dobija. O dużo bezpiecznej jest spędzić urlop w Polsce. Wakacje w kraju sprowadzają się do dylematu: morze – góry. Jeśli ktoś decyduję się na spędzenie urlopu w górach, to z reguły decyduje się na Tatry. Tymczasem mamy w Polsce również inne, równie śliczne góry. Na uwagę zasługują Beskidy. Te najmłodsze góry są cząstką Karpat.

W stworzonym przez nas kraju znajdują się w południowej i południowo-wschodniej części. Jednakże wypada mieć świadomość, że góry te rozciągają się od Czech aż po Ukrainę. Warto spędzać wczasy w Beskidach, bowiem jest to region niesłychanie atrakcyjny turystycznie – wynajem kampera poznań. Znajdują się tu parki narodowe, które zachowały zajmujące okazy flory oraz fauny, jakie warto zobaczyć.

Położenie to jest nieskażone cywilizacją, w takim razie każdy, kto pragnie oddychać od miejskiego trzasku, to spokój znajdzie właśnie w Beskidach. Jest to region, gdzie nie ma wielu turystów, więc czas tutaj pływnie leniwie. Beskidy to niewysokie góry o falistych, miękkich kształtach. Delikatne szczyty porośnięte są bukiem, dębem, świerkiem, sosną oraz jodłą. Jest to wymarzone miejsce dla wielbicieli pieszych wędrówek, w głównej mierze tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z górskimi wycieczkami.

Niewysokie szczyty, mające średnio około 800 m n. p. m. nie są zbyt ogromnym wyznaniem, w związku z tym każdy sobie poradzi z ich pokonaniem. Wakacje w Beskidach wobec tego nie będą zbyt wielkim wyzwaniem kondycyjnym, a i zakupy nie muszą być nadmiernie kosztowne. Do takich niewysokich, łatwych do pokonania szczytów nie trzeba wyjątkowych butów trekkingowych, ani specjalnej odzieży. Sprawdzą się tutaj szablonowe adidasy i pożyteczne, sportowe ciuchy.

W trakcie pokonywania trasy, większa część obszarów będzie zalesiona oraz minusem jest to, iż nawet jeśli wynajdziemy się już na szczycie, to niejednokrotnie jest tak, że nie wiele widać z góry. Jednakże nie ma się co zrażać, albowiem Beskidy mają przepiękne polany i pagórki, w tle których rozciągają się łagodne szczyty, w następstwie tego widoki są tam w gruncie rzeczy piękne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY