O tym, że trzeba systematycznie dbać o stan swoich zębów przez ich regularne mycie, wiedzą już nawet maluchy. I rzeczywiście, systematyczna higiena jamy ustnej bardzo się przydaje, bowiem zapobiega się tym sposobem powstawaniu próchnicy. Lecz jeżeli nawet tak faktycznie jest, to tak czy inaczej należy przynajmniej raz w roku udać się na przegląd. Takie przeglądy w większości gabinetów są bezpłatne, a jeżeli nie, to do zapłacenia będzie jakaś niewielka suma. Przy takim przeglądzie stomatolog Radzymin dokładnie sprawdzi stan jamy ustnej, i jeżeli znajdzie jakieś ubytki, to zaproponuje leczenie.

W przypadku małych dziur leczenie to będzie bezbolesne i szybkie, przeważnie można to załatwić na jednej wizycie. Jeśli jednak będzie większy ubytek, a dodatkowo pojawi się ból, to wówczas może to być większym wyzwaniem. Nowoczesna stomatologia Radzymin daje całkiem sporo możliwości przy poważniejszych przypadkach, ale zapewne wiązać się to będzie z dłuższym czasem i większymi kosztami. Te wzrosną zaś dość mocno, jeśli niezbędne będzie kanałowe leczenie. Koszt takiego leczenia to co najmniej trzysta za jeden kanał, tak więc przy zębie z tyłu raczej nie skończy się na tysiącu. Czasem się też pojawiają przypadki, gdy pomimo leczenia nie udaje się uratować zęba i niezbędne będzie usunięcie go.

Na szczęście przy tego typu przypadkach także są możliwości na to, aby zamiast straconego zęba wstawić sobie nowy. Sprawdzony protetyk Radzymin przykładowo może wykonać koronę lub most, a jeżeli ktoś miał będzie finansową możliwość, to również sztuczny implant. Jednak w takich przypadkach trzeba się liczyć z jeszcze większym kosztem, dlatego też zdecydowanie lepszą opcją będzie jednak regularnie dbać o swoje zęby. Przegląd u dentysty nie powinien zająć więcej niż kilkadziesiąt minut, a jeżeli znalezione zostaną jakieś ubytki to też szybko je można wyleczyć. A jednak będzie zdecydowanie tańsza i na pewno mniej boląca opcja w porównaniu z koniecznością leczenia kanałowego czy wyrwania zęba, którego nie będzie można uratować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY