Jeżeli ktoś się decyduje na kupno mebli tapicerowanych, to często nie zwraca specjalnej uwagi na wypełnienia, których używa producent. A przecież ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy takie meble służą do spania. Dobrze dobrana twardość i grubość będą bowiem decydowały o komforcie wypoczynku, co przekłada się ostatecznie na zdrowie. Na pewno materiałowi używanemu na wypełnienia powinny się też przyjrzeć osoby mające jakąś alergię, bowiem są dla nich dostępne odpowiednie rozwiązania.

Obecnie największą popularnością cieszą się cały czas pianki poliuretanowe. Od wielu lat są one z dużym powodzeniem używane do produkcji mebli, i cały czas sprawdzają się w tej roli doskonale. Tego typu pianki dostępne są w różnych rodzajach, przede wszystkim różniących się gęstością i twardością. W ostatnich czasach coraz częściej wykorzystuje się wysokoelastyczne pianki. W stosunku do tradycyjnych mają one znacznie większą elastyczność, co bardzo poprawia użytkowe walory. Jednak z piankami jest taka sprawa, że trudno je utrzymać w doskonałej czystości.

Dlatego też osoby które mają kłopotyz alergiami mogą się zdecydować na wypełnienia silikonowe, które nie zatrzymują kurzu i roztoczy. Jest też sporo osób, które szukają tradycyjnych rozwiązań, a do takich zaliczyć można wypełnienia z piór i pierza. Jeżeli ktoś takim tematem będzie zainteresowany, to może w wyszukiwarce podać hasło wypełnienia z włókien poliestrowych, a następnie zapoznać się ze zwróconymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY