Letnią porą firmy zajmujące się montażem układów klimatyzacji mają ręce pełne pracy. Bierze się to z faktu, że w ostatnim czasie upały naprawdę mocno doskwierają, i każdy poszukuje możliwości jakiejś ochłody. W wielu przypadkach na klimatyzator z funkcją grzania decydują się też osoby dysponujące niewielkimi mieszkaniami. Koszty instalacji takiego systemu nie są wtedy bardzo wysokie, ponieważ tu nie potrzeba mocnych i wydajnych sprężarek, a mimo wszystko możliwość ochłodzenia wnętrza jest naprawdę doceniana.

Lecz zainstalowanie takiego układu w swoim mieszkaniu nie jest taką prostą sprawą, i niekiedy wymagać będzie pozałatwiania wielu spraw formalnych. Bierze się to z tego, że budynki wielorodzinne zarządzane są przez spółdzielnie albo wspólnoty, i chcąc zainstalować coś na wspólnej ścianie to trzeba dostać na to zgodę. A najlepszym miejscem na zamontowanie zewnętrznej jednostki jest elewacja, tyle że nie można tak po prostu przykręcić sprzętu. Na samym początku trzeba więc wypełnić odpowiedni wniosek i go złożyć w administracji.

Taki wniosek zawierać powinien wszystkie istotne informacje, to znaczy miejsce montażu wraz z dokładnymi wymiarami, jak również poziom generowanego hałasu i odprowadzanie skroplin. Czasami będzie też potrzebne uzyskanie zgody od najbliższych sąsiadów. Ważne też jest, aby klimatyzacja w bloku była zamontowana w taki sposób, żeby możliwie ograniczyć drgania, wykorzystuje się w tym celu specjalne sposoby mocowania. Jeżeli uzyska się prawidłową odpowiedź, to przystąpić można do instalacji.

Z kilku powodów warto, aby się za to zabrała wyspecjalizowana firma, taka jak na przykład cold-man.pl, jaka posiadać będzie niezbędne narzędzia i doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Okazać się jednak może, że administracja nie wyda zgody na zamontowanie. Wówczas postawić będzie można jednostkę zewnętrzną na podłodze balkonu, jeżeli ktoś taki posiada, lecz to będzie się wiązało z ograniczeniem jego powierzchni użytkowej. Inną możliwością będzie zakupienie klimatyzatorów przenośnych, jakie jednak mają znacznie mniejszą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY