Nasza współczesna cywilizacja raczej by nie mogła funkcjonować bez prądu, a ten wykorzystany jest między innymi do oświetlenia. Jeszcze całkiem niedawno było na ro zużywane naprawdę sporo energii, ze względu na to, że stosowane były tradycyjne żarówki. A w nich tylko nieduża część całej energii była przekształcana na światło, reszta była marnotrawiona w postaci ciepła. Te straty były ogromne, na szczęście wszystko uległo zmianie w chwili, w której pojawiło się na rynku oświetlenie ledowe. Ta technologia została oparta na malutkich ledach, jakie przy płynącym przez nie prądzie wytwarzają energię świetlną.

Skuteczność tego rozwiązania jest wiele razy większa od typowych żarówek, ponieważ tutaj bardzo duża część prądu jest faktycznie przekształcana na światło widzialne. To przekłada się z kolei na jedną z najważniejszych zalet, jakie mają żarówki led, czyli brak nagrzewania. Tradycyjna żarówka potrzebowała przynajmniej czterdzieści wat mocy, żeby zapewnić jako taką jasność, w przypadku ledów będzie ich potrzebne wyłącznie kilka, a to nie wystarczy do tego żeby się mocno rozgrzać. Wspomnieć też warto o następnych zaletach tego rozwiązania, a tych jeszcze jest kilka. Wspominane już nieduże zapotrzebowanie na prąd ma przełożenie na wiele razy mniejsze rachunki, które trzeba opłacać.

Kolejną z oszczędności jest również to, że ledy są dużo bardziej żywotne, a przez to rzadziej się je wymienia. Wprawdzie na początku będzie za nie trzeba więcej zapłacić, lecz po krótkim okresie czasu się to zwróci. Inspiracji i pomysłów na to, jak takie oświetlenie zastosować jest naprawę sporo, bardzo interesująco na przykład się prezentują lampy elewacyjne. Nie ma żadnego problemu, aby tego typu żarówki stosować z odpowiednim zabezpieczeniem w ogrodach, tu na przykład bardzo się przydaje możliwość ustawienia kierunku światła. W celu znalezienia inspiracji i pomysłów na zastosowanie takich rozwiązań najbardziej odpowiednim miejscem będzie hurtownia led, gdzie zapoznać się można z wszelkimi nowinkami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY