W Polsce w każdym roku dochodzi do dużej ilości włamań. Tak naprawdę żadne mieszkanie czy dom nie są bezpieczne, bo złodzieje niejednokrotnie wybierają zupełnie przypadkowo. Zaś ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują domowników, poznają ich zwyczaje i rozkład dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Z tego też powodu jeśli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś bardziej kosztowne rzeczy lub po prostu ma obawy przed włamaniem, to pomyśleć może o odpowiednim zabezpieczeniu swojej posesji. Już w samej bramce wejściowej pojawić się może zaawansowane urządzenie monitorujące, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest niezwykle praktyczną i wygodną możliwością. Posiadacze domów coraz częściej montują takie zestawy zamiast klasycznych domofonów, a zaawansowane wersje mogą być nawet sterowane przy pomocy smartfona.

Kolejnym istotnym elementem ochrony jest system monitoringu. Każda kamera IP kopułkowa Hikvision, jaka będzie wchodzić w jego skład musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Powinien on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie potrzeby można było rozpoznać osoby z kadrów. Minimalna robocza rozdzielność tego typu urządzeń to HD, lecz lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać z dużo większym pakietem danych do nagrywania, dlatego też należy też zadbać o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków, żeby mogły się na nim zmieścić wszystkie filmy w ustalonym okresie czasu.

Kamery rejestrować także muszą obraz w nocy, dlatego dobrą opcją są wersje posiadające podczerwone diody. Takie światło nie jest widoczne dla ludzkiego oka, a znacząco polepsza ostrość obrazu. Przy urządzeniach funkcjonujących na zewnątrz ważne jest, żeby ich obudowy odporne były na czynniki atmosferyczne. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie te elementy w jednym sklepie, to w zamówieniu może się też znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY