Obecnie normą jeżeli chodzi o trzymanie sprzętu sieciowego i serwerów są szafy rack. Wynika to głównie z bardzo dużej praktyczności takiego rozwiązania, co ułatwia znacząco zarządzanie wszelkimi kablami i urządzeniami. Jednak aby wszystko faktycznie działało tak jak należy, to taka szafa powinna zostać właściwie wybrana. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, w razie potrzeby nie powinno być również problemów aby wykonać odpowiedni na indywidualne zamówienie. Z tego też powodu z pewnością uda się coś odpowiedniego znaleźć, lecz na samym początku należy wiedzieć czego się szuka.

Podstawowa rzecz jest ustalenie, jaki rozmiar ma mieć zamawiana szafa stojąca rack. Tu najprostszym sposobem będzie dokładne zmierzenie wysokości urządzeń które znajdą się we wnętrzu, i dołożenie około 30 procent zapasu. To sprawdzi się jednak w przypadku, gdy nie jest planowana żadna zabudowa. Jeśli w szafie w przyszłości mają pojawić się dodatkowe komputery czy routery, to lepiej od razu uwzględnić odpowiedni zapas, niż później musieć wymieniać wszystko. Wiele osób podczas wyboru wyłącznie się sugeruje wysokością, nie zwracając uwagi na całkowitą głębokość, a ta również ma znaczenie. Zarówno z przodu jak i z tyłu znajdować się przecież będą kable, do jakich raczej być powinien w miarę dobry dostęp. Lepsze modele szaf posiadają dwie oddzielne sekcje, co pozwoli na dostęp z tyłu bez konieczności wyciągania urządzeń.

Kolejną ważną kwestią, na którą pasuje zwrócić swoją uwagę, są wszelkie akcesoria i wyposażenie. Wytwórcy tutaj dają naprawdę dużo różnych możliwości, dzięki czemu można dopasować taką szafę dokładnie do swoich potrzeb. Zamki przydają się w sytuacji, kiedy do takiej szafy miałyby dostęp jakieś osoby niepowołane, co zagwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jeśli taka szafa postawiona zostanie w pomieszczeniu, w jakim mogą wystąpić różne zanieczyszczenia, to można pomyśleć o większej klasie szczelności. Przy pracy przy sprzęcie bardzo się przydają zdejmowane boczne panele, dzięki którym nie będzie trzeba wyciągać wszystkiego ze środka.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY