Podstawowe informacje w temacie certyfikatu energetycznego można wyszukać na stronie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo charakterystyki energetycznej ukazuje zapotrzebowanie nieruchomości na energię potrzebną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej a także klimatyzacji i oświetlenia. Dodatkowo określa on miejsca wytwarzania energii oraz wytwarzanie CO2 przez wyznaczony budynek. Przedłożone świadectwo energetyczne umożliwia ustawienie budynku w klasyfikacji energetycznej na podstawie energii niezbędnej do funkcjonowania lokalu użytkowego, z uwzględnianiem zastosowanych rozwiązań powiązanych z konstrukcją i instalacjami.

Świadectwo to stanowi nową część dokumentacji technicznej budynku. Aktualne przepisy wprost ukazują, iż świadectwo energetyczne powinien mieć każdy dom, mieszkanie, lokal usługowy, bądź magazyn. Firma wystawia dla klientów tego typu dokument w terminie od trzech do pięciu dni, albo też w dobę, jeśli ktoś tego będzie potrzebować.

Z tego powodu dotychczas zgłaszający się zleceniodawcy są nad wyraz usatysfakcjonowani ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zapisane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków a także dostaje indywidualny numer. Świadectwa wykonane przez ekspertów którzy mają do tego odpowiednie pełnomocnictwa są zgodne z bieżącym prawem. Jeżeli świadectwo energetyczne nie zostanie dla danego obiektu wystawione, to właściciel może dostać grzywnę a także zakaz zawierania umów związanych z nieruchomościami. Przygotowane świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat od momentu wykonania lub do momentu, w którym w wyznaczonym budynku zostaną zrobione zmiany termomodernizacyjne.

Certyfikaty sporządzane są zarówno w formie elektronicznej, ale też jako wydruk. Są one uznawane przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, a także przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jest to istotna część bazy danych przypisanej do wynajmowania, sprzedawania albo pozwolenia na użytkowanie obiektu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY